Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku , Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
strona główna

Ukazał się rocznik 2020/2021 Biblioteki Almanachu Muszyny. Dziękujemy za wiele lat współpracy!

Fundusz stypendialny


Redakcja rocznika
Bibliografia
Zbiory Almanachu
Indeks nazw geograficznych
Indeks nazwisk
Spotkania przyjaciół
Forum Prasy Sądeckiej

Co, gdzie, kiedy ?
INFORMATOR


Kalendarium historyczne
Zapowiedzi
Konkurs Fotograficzny
Inne konkursy
Prasa o Almanachu
Kącik multimedialny


KAMERA W OGRODZIE

Stemple okolicznościowe


z okazji wydania
X rocznika
Almanachu Muszyny
*


z okazji wydania
XV rocznika
Almanachu Muszyny

*

 

Na początku stycznia z maszyn drukarskich spłynęła kolejna edycja "Biblioteki Almanachu Muszyny", zatytułowana Trzy dekady "Almanachu Muszyny". Ludzie i fakty . Opracowywana przez niemal półtora roku, w covidowych czasach, skierowana została tym razem do specjalnej grupy odbiorców.

 

Poświęciliśmy tę edycję inicjatywom kulturalnym, w których uczestniczyliśmy jako Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny - Nagrodzie "Sądecczyzna" im. Szczęsnego Morawskiego, Nagrodzie "Kolekcjonerstwo - nauka i upowszechnianie" im. Feliksa Jasieńskiego, rankingowi Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej, a także - i przede wszystkim - ludziom, z którymi los związał nas w ciągu tych minionych trzydziestu lat.

 

Przedstawiamy Państwu Almanachowych Przyjaciół, którzy pomagali nam w prowadzeniu Funduszu Stypendialnego, organizacji konkursów, wystaw, koncertów, imprez transgranicznych i Spotkań Przyjaciół - i tych lipcowych w Ogrodzie Wandy, i majowych, a także noworocznych. Często działalność ta kryła się w cieniu, więc tym bardziej zależało nam na podkreśleniu jej wagi i znaczenia.

 

Po wypełnieniu swej misji Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny zakończyło działalność. Trzy dekady "Almanachu Muszyny". Ludzie i fakty - to ostatni już tom wydany przez naszą redakcję. Wszyscy Przyjaciele "Almanachu Muszyny" będą jednak zawsze mile widziani w gościnnych progach willi "Wanda" w Muszynie.

 

Z łezką w oku po trzech dekadach odkładam almanachowe pióro. Odkładam je w poczuciu, że wspólnie z autorami almanachowych tekstów, pracując społecznie dla dobra ogólnego, zrobiliśmy ważny krok dla zachowania w pamięci i szerzenia wiedzy o przeszłości oraz dniu dzisiejszym Muszyny - naszej małej ojczyzny…


Bożena Mściwujewska-Kruk

 

 

powrót

strona główna
| Redakcja rocznika | Bibliografia | Indeks nazw | Indeks nazwisk | Fundusz stypendialny | Spotkania przyjaciół | Kalendarium | Zbiory Almanachu |

C 2024- Wydawnictwo "Almanach Muszyny"
ul. Piłsudskiego 56, 33-370 Muszyna tel. (0-18) 471-48-59